183936040-6183860744973259-6156172149154460784-n.jpg
Aktualności Uprawnienia lotnicze - porozmawiają o tym eksperci w Targach Kielce

Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej na świecie, zainteresowanie zawodem pilota wcale nie maleje. Aby zaprezentować przyszłym pilotom ich drogę do zdobycie lotniczych uprawnień, Targi Kielce we współpracy z Lot Flight Academy i Aeroklubem Polskim zorganizują spotkanie online, w którym udział wezmą międzynarodowi, doświadczeni piloci.

- Piloci LOT Flight Academy opowiedzą jak wygląda szkolenie teoretyczne i praktyczne do licencji turystycznej, a także na czym polega szkolenie „Od zera do ATPL". Dowiemy się również, w jakim kierunku ewoluują zmiany szkolenia ATPL. Przedstawiciele linii lotniczych z różnych zakątków świata (Francji, Qataru, Rumunii, Stanów Zjednoczonych) i Aeroklubu Polskiego podzielą się swoim doświadczeniem w zdobywaniu kolejnych uprawnień lotniczych - mówi Joanna Wieczorek, ekspert prawa lotniczego.

Dodatkowo o tym, jak kształtują osobowość pilota różne lotnicze dyscypliny sportowe opowiedzą Łukasz Czepiela, Michał Wieczorek i Anita Wodkowska. Gościem specjalnym będzie George Rebender, który pracował w Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Lotniczego, zajmując się programem szkolenia pilotów, a także sztuczną inteligencją. Andreea Litescu, kobieta kapitan Airbusa A 320 obiecała przekazać swoje know how godzenia macierzyństwa z obowiązkami zawodowymi, a także, jak wyglądało jej przejście z Boeinga 737 na Airbusa A320. Amerykański pilot, Ted Greenfield, autor bloga Over 50 and learning to fly z pewnością przekona uczestników spotkania, że na naukę latania, nigdy nie jest za późno – mówi Joanna Wieczorek, ekspert prawa lotniczego.

Spotkanie odbędzie się 12 maja o 11:00 na Facebooku Targów Lotniczych Aviation Expo https://www.facebook.com/AviationExpoKielce

W kieleckim ośrodku wystawienniczym Targi Lotnicze Aviation Expo organizowane są już po raz trzeci. Jednak jak mówi prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń, ośrodek z lotnictwem związany jest o wiele dłużej.

- Blisko od 30 lat w Targach Kielce prezentowane są najnowsze osiągniecia technologii lotnictwa wojskowego podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. W tym roku wyjątkowo siły MSPO i Aviation Expo zostaną połączone, ponieważ podczas ostatniego dnia trwania MSPO, 10 września w Targach Kielce rozpoczynają się równolegle Targi Lotnicze. To doskonała okazja, aby jednocześnie zwiedzić dwie, obszerne ekspozycje – podkreśla prezes Targów Kielce.

Kielecki ośrodek wystawienniczy w oczekiwaniu na możliwość organizacji tradycyjnych wydarzeń, każdego miesiąca organizuje wiele spotkań branżowych. Wśród nich były również te dedykowane branży lotniczej, w tym „Global Drone Conference” i „Kwadrans Lotniczy”, gdzie pojawili się przedstawiciele firm tj.: Aeroprakt, Ekolot, Dynali, Boreas Aviation, Skypath, Prometheus.

Targi Aviation Expo odbędą się w tym roku od 10 do 12 września w Targach Kielce.  

(AO)